وال واشر

وال واشر کلمه ای شناخته شده برای کسانی می باشد که در زمینه برق و یا نورپردازی مشغول به فعالیت هستند. وال واشر قطعه ای می باشد که از مجموعه ای از لامپ تشکیل شده که به شکل های مختلفی کنار هم قرار گرفته اند. بر اساس نوع استفاده و نوع پروژه که در آن از وال واشر استفاده می شود نوع قرار گیری لامپ ها و تعداد و توان آن ها متفاوت خواهد بود.

هنگامی که از تعداد بالایی وال واشر استفاده می شود می توان از آن به عنوان نوعی پروژکتور بهره برد که برای نورپردازی نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود. چراغ های استفاده شده در وال واشر در نوع تک رنگ و هفت رنگ وجود دارد. نوع تک رنگ در رنگ های قرمز، آبی، سبز و بسیاری دیگر از رنگ ها ارائه می شود و علاوه برآن نوع 7 رنگ وال واشر که RGB نامیده می شود نیز تولید شده است. نوع دیگری از وال واشر هر دو کار را می تواند انجام دهد یعنی هر وقت بخواهید نور سفید و دیگر نورهای تک رنگ و در زمان های دیگر نورهای 7رنگ را به نمایش می گذارد. امکان تولید وال واشرها به صورت سفارشی با رنگ ها و توان های متفاوت طراحان نورپردازی را به استفاده هرچه بیشتر از آن ها ترغیب کرده است تا به راحتی بتوانند طرح های زیبایی را پیاده سازی کنند.

وال واشرها برای روشن کردن فضا مناسب نمی باشند و در واقع جنبه تزئینی برای نمای داخلی و خارجی ساختمان دارند. انواع وال واشرها برای مکان های مختلف از جمله فروشگاه ها، پل ها، ساختمان های تجاری و مسکونی، بناهای تاریخی و تزئینات نمایشگاه ها، فضاهای پرورش گیاهان و نورپردازی آکواریوم قابل استفاده هستند.

وال واشر ها با توجه به نوع ساختمان و هدف ساختمان قابلیت تاباندن نور از زوایای مختلف و شدت های متفاوتی را دارند. این چراغ ها دارای نوردهی و انعطاف پذیری بالایی هستند ولی با همه این ها توان مصرفی پایینی دارند و نسبت به سایر محصولات نورپردازی و نور آرایی، استفاده از آن ها به صرفه نیز می باشد از دیگر خصوصیات Wall Washer ها می توان به تنوع رنگ ها، مقرون به صرفه بودن، تنوع زاویه تابش نور برحسب نیاز، قابلیت انعطاف در افزایش طول و شدت تابش نور و در مقاومت در برابر ضربه اشاره کرد. یکی دیگر از خصوصیات وال واشرها قابل کنترل بودن توسط ریموت کنترل می باشد

وال واشرها از LED  برای تولید نور استفاده می کنند که داخل بدنه ای قرار می گیرند. از دیگر اجزای تشکیل دهنده وال واشر لنز می باشد که نور را پخش یا متمرکز می کند.

1مجموع 4 محصول
1مجموع 4 محصول

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :