3D مپینگ

نورپردازی سه بعدی یا 3D مپینگ یک تکنولوژی پیشرفته است که بوسیله نورپردازی می تواند به ایجاد تصاویر سه بعدی بر روی سطوح بپردازد. استفاده از پروجکشن مپینگ می تواند به یک ساختار ثابت نظیر یک ساختمان، پویایی خلاقانه و بی نظیری ببخشد و تصویری فراموش نشدنی را در ذهن بیننده باقی بگذارد. برای اجرای پروژه 3D مپینگ نیاز به ساختار یا متریال خاصی نمی باشد و بر روی هر سطحی می توان اقدام به تولید انیمیشن های متفاوت و جذابی کنید.  در این روش نیازی به سیم کشی و هیچ وسیله ای که روی سطح مورد نظر نصب شود نمی باشد و فقط از طریق تابش نور اقدام به تولید تصاویر سه بعدی می کنند. در این روش از نورپردازی اندازه ها و مکان سطح بررسی می شود سپس تصمیم به تولید محتوای سه بعدی می گیرند.

 به وسیله پروجکشن مپینگ می توان برروی ساختمان ها و در هایپر مارکت ها، همایش ها، سمینارها، کنسرت ها و یا مثلا برای تئاتر جلوه های سه بعدی ویژه و زیبایی را توسط نرم افزارهای تولید احجام سه بعدی پدید آورد. روش انجام کار توسط نرم افزارها به این صورت است که این نرم افزارها با کنترل پروژکتورهای نصب شده در مقابل ساختمان، تصاویر و احجامی با دقت بالا را خلق می کند.

در این نوع از نورپردازی با استفاده از صدا و دیگر عناصر می توانید جلوه های واقعی تر و زیبایی را خلق کنید. 3Dمپینگ این قابلیت را به شما می دهد تا بدون نیاز به عینک های سه بعدی از مشاهده تصاویر سه بعدی لذت ببرید.

در حال حاضر بسیاری از شرکت های خارجی نظیر سامسونگ، سونی و بسیاری دیگر از شرکت های معروف از نورپردازی سه بعدی برای تبلیغات خود در بسیاری از مکان های عمومی و بر روی ساختمان ها استفاده می کنند. در ایران نیز نمونه هایی از 3D مپینگ انجام شده که برای مثال می توان به اجرای این نورپردازی در برج میلاد اشاره کرد.

تکنولوژی 3D مپینگ پیچیدگی های زیادی دارد و اگر اجرای این کار توسط افراد غیر متخصص و بی تجربه انجام شود تصویر دو بعدی روی سطح مورد نظر نمایش داده می شود در نتیجه برای رسیدن به هدف مطلوب باید در انتخاب شرکت مجری نورپردازی سه بعدی بسیار دقت کنید تا بابت هزینه ای که پرداخت می کنید خروجی مطلوبی داشته باشید.شرکت تکین ایده یکی از بزرگترین شرکت های فعال و متخصص در زمینه نورپردازی و نورآرایی است که می تواند در این زمینه به شما کمک نماید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :